Podložku nebo matraci?

Rozdíl mězi těmito dvěma systémy je velmi jednoduchý. Podložku pokládáte na matraci lůžka, k použití matrace stačí již lůžko samotné. Rozdíl je tedy ve výšce systému, ale také zpravidla v jeho nosnosti a účinnosti.

Podložka je vhodným řešením tam, kde chybí dostatek finačních prostředků a hodláme předejít možnému vzniku proleženin. Vhodná je tedy na prevenci. Další její výhodou je skladnost - pokud ji nepotřebujete, zabere jen minimum místa. Během chvíle může pak být připravena.

Matrace má mnohem širší možnosti využití. Zpravidla má větší nosnost a k jejímu bezproblémovému fungování není zapotřebí matrace. Její bohatší výbava funkcí a modulový systém nabízí několik variant provozu. Velmi důležitá je také možnost výměny jednotlivých segmentů v případě poškození.

U všech systémů je nutné sledovat kvalitu provedení, funkčnost, použité materiály, sestavení jednotlivých komponent, jejich zajištění proti nechtěnému vytržení při pohybu pacienta na lůžku. Důležité je samozřejmě snadné čištění a dezinfekce. V případě řídících jednotek hrají hlavní roli snadná obsluha, přehledný panel a co nejmenší hlučnost.