Pomůcky aplikované na kůži

Prevence proleženin je souborem více opatření, která na sebe navazují.

Jsou to:

• hygienická péče

• masáže predilekčních míst

• ochrana pokožky před macerací

• polohování s využitím pomůcek

• antidekubitní systém

 

Masážní přípravky

Využívají se k masáži zatížených partií, k jejich prokrvení a zlepšení subjektivního pocitu ležícího. Masážní přípravky jsou obohaceny o různé látky, které mají tomuto procesu pomoci.

Masážní mléko DERMAWED obsahuje přírodní extrakt mentolu, a glycerin vysoce hydratující a zvláčňující pokožku. U masážních prostředků je vždy důležité dbát na pocit pacienta, někoho mohou pálit. Masáž je však u většiny vnímána velmi pozitivně jak v rovině fyzické úlevy tak v rovině psychické.

 

Ochranné krémy

Jsou důležitou složkou prevence dekubitů. Nejčastěji používané jsou s obsahem zinku.

Klidnící krém DERMAWED je navíc obohacen o Panthenol, který zatížené pokožce velmi prospívá. Důležitá je také snadná aplikace, některé výrobky jsou příliš tuhé. Někdy jsou tyto prostředky využívány jako bariérové, potíž ovšem nastává v situaci, kdy potřebujete pravidelně pokožku sledovat. Klidnící krém DERMAWED se snadno vetře do pokožky. Na povrchu ponechá průhledný bílý film, pokožku je tak možné stále sledovat.

 

Ošetřující oleje

K promaštění pokožky je dobré použít také oleje, pokud možno bez parfemace a konzervantů, aby je snesla i citlivá pokožka. Olej napomáhá lepšímu klouzání pokožky po podložce a tím snižuje efekt tření.

Ošetřující olej DERMAWED obsahuje navíc heřmánek, který má regenerační účinky a squalen, tvořící přirozenou bariéru proti mikroorganizmům. Ošetřující olej DERMAWED  se snadno a hygienicky aplikuje pomocí mechanického rozprašovače, rychle se vstřebává a pokožku nezanechává mastnou.